U Općini Velika Ludina organizirano je potpisivanje ugovora za dodjelu stipendija učenicima srednjih škola i studentima s područja Općine Velika Ludina za školsku godinu 2016./2017.

"Dodijelili smo 20 stipendija učenicima srednjih škola u iznosu 300 kuna mjesečno i šest stipendija studentima u iznosu 600 kuna mjesečno te 16 subvencija u učeničkih domova u iznosu od 25 posto od ukupne cijene domova. U usporedbi s drugim općinama i gradovima kada se pogleda broj stanovnika možemo reći da Općina Velika Ludina daje veliki broj stipendija. Stipendije su kao i svake godine dosada dijeljene po socijalnom kriteriju i ako imamo više kandidata prednost imaju oni s lošijim socijalnim statusom. Nadamo se da na ovaj način pomažemo mladima da završe srednje škole i fakultete"-istaknuo je Dražen Pavlović načelnik Općine Velika Ludina.