Folkloraši iz Velika Ludine po prvi su puta sudjelovali na Državnoj smotri izvornog folklora. Važno je spomenuti da su Đakovački vezovi vrlo poznata i afirmirana manifestacija u Lijepoj našoj i svijetu, te da su u nedjelju, 9.srpnja okupili preko 3500 sudionika iz cijele Hrvatske i inozemstva. KUD "Mijo Stuparić" bio je sudionik

svečane povorke, a kasnije se predstavio se izvornim pjesmama i plesovima ludinskog kraja u programu koji je uslijedio na pozornici u Strossmayerovu parku. Nakon 20 godina rada koje je društvo proslavilo u prosincu 2016.godine izdavši i promoviravši monografiju "I po bregu i po doli ludinska se pjesma ori", sudjelovanje na Državnoj smotri je zaista velika nagrada za uloženi trud i rad, te veliku ljubav prema tradiciji.

Vrijeme

Zagreb °C
Osijek °C
Split °C
  20.08.2017 Ferienhaus Ostsee

Poslovi na HZZ

Galerija

stop view Info
/
   preview
   Album
   Photo
   Date
   Dimensions
   Filename
   File size
   Camera
   Focal length
   Exposure
   F Number
   ISO
   Make
   Flash
   Views
   Comments
   ozio_gallery_fuerte
   Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura

   София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3