Četvrtak 18 Srpanj 2024

Uz Dan općine Dinko Husadžić Sansky (Sanski Most 1965.).profesor hrvatskog jezika u OŠ Velika Ludina obilježio je 50. obljetnicu života i 20. obljetnicu zapaženog djelovanja u ludinskom kraju. Dovoljno je reći da je u tri godine (2006.-2009.) objavio tri zapažene knjige:U potrazi za izgubljenom tajnom, Pametno potroši dan i Pogled u jazz (zapisi iz jazz svemira).

Autor je i zapaženog amaterskog filma U potrazi(2007.) Nakon moslavačke premijere film je prikazan na reviji amaterskih filmova u Zagrebu, ali i na festivalu u Milanu te Austriji. Pred iznimno brojnom publikom na književno stvaranje Dinka Husadžića Sanskog, podsjetio je Dragutin Pasarić. Dodao je vrijednim ocijenio i iznimno brojne tekstove, a koje je Dinko objavio uz omiljeni mu jazz. Jednostavno prikaz je naslovio Đezer s perom i kistom, naglasivši da je njegov prinos kulturi daleko širi od sredine s kojom je postao više nego blizak. Spomenuto je kako glazbena kritika osobito cijeni i uvažava njegov rad na otkrivanju hrvatskih jazzista srednjeg i mlađeg naraštaja, a o kojima se nedovoljno zna. Na Husadžićev likovni opus uz postavljenu izložbu osvrnuo se povjesničar umjetnosti Mladen Mitar. Njegovi motivi posebno vezani uz rijeke: od Sane iz djetinjstva do onih s putovanja sve do pariške Seine, ne mogu nas u njegovu prije svega zaljubljenost u likovno, ostaviti ravnodušnima, naglasio je Mitar. Otvarajući izložbu i čestitajući jubilarcu načelnik Općine Velika Ludina Dražen Pavlović, spomenuo je da je Dinko i dobitnik ovogodišnjeg priznanja Općine Velika Ludina za svoj književni slikarski rad O stručnom i uspjesima priznatom pedagoškom radu govorila je ravnateljica OŠ Sonja Pribolšan Pongračič. S kolegijalne i prijateljske strane približio ga je Tomislav Pavlović. Glazbene minute svečaru posvetio je mjesni KUD „Mijo Stuparić".


iTransparentnost

Galerija fotografija

Poslovi na HZZ

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3