Utorak 16 Srpanj 2024

Folkloraši iz Velika Ludine po prvi su puta sudjelovali na Državnoj smotri izvornog folklora. Važno je spomenuti da su Đakovački vezovi vrlo poznata i afirmirana manifestacija u Lijepoj našoj i svijetu, te da su u nedjelju, 9.srpnja okupili preko 3500 sudionika iz cijele Hrvatske i inozemstva. KUD "Mijo Stuparić" bio je sudionik

svečane povorke, a kasnije se predstavio se izvornim pjesmama i plesovima ludinskog kraja u programu koji je uslijedio na pozornici u Strossmayerovu parku. Nakon 20 godina rada koje je društvo proslavilo u prosincu 2016.godine izdavši i promoviravši monografiju "I po bregu i po doli ludinska se pjesma ori", sudjelovanje na Državnoj smotri je zaista velika nagrada za uloženi trud i rad, te veliku ljubav prema tradiciji.


iTransparentnost

Galerija fotografija

Poslovi na HZZ

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3