Nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludina i aktualnog sata u kojem je prihvaćeno izvjesće o radu Općinskog Načelnika Općine Velika Ludina izmedu 19. i 20. sjednice Općinskog vijeća Općine V. Ludina, općinski vijećnici su prihvatili Izvješća o radu Knjižnice i Čitaonice Velika Ludina za razdoblje od 01. siječnja do 30. lipnja 2015. godine.

Prihvaćeno je i Poslovno Izvješće Moslavine d.o.o. Kutina za 2014. godinu te je donesena Odluka o donošenju Urbanističkog plana uređenja turističke zone Mala Ludina. Donesena je i Odluka o izradi VI. Izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Općine Velika Ludina kao i Odluka o izradi urbanističkog plana uređenja turističke zone Mustafina Klada. Razmatran je i usvojen Financijski izvještaj za razdoblje od 01.01. do 31.06.2015. godine za Općinu Velika Ludina i proračunske korisnike: Dječji vrtić Ludina i Knjižnicu i Čitaonicu Velika Ludina. Nadalje je razmatrano i prihvaćeno Konsolidirano financijsko izvješće Općine Velika Ludina za razdoblje od 01. siječnja do 30. lipnja 2015. godine.

Također su razmatrane i donesene II Izmjene i dopune Proračuna Općine Velika Ludina za 2015. godinu, II Izmjene i dopune Programa, II Izmjene i dopune Odluke o izvršavanju Proračuna i II Izmjene i dopune Odluke o Proračunu. Načelnik Općine Dražen Pavlović pojasnio je kako je do drugih Izmjena proračuna došlo radi provedenog natječaja za asfaltiranje županijske ceste prema Okolima gdje Općina sufinancira pola cijene radova. Kako je bilo planirano da će radovi koštati četiri milijuna kuna te je u proračunu predviđeno dva milijuna kuna za tu namjenu, a na natječaju je posao dobila tvrtka koja je ponudila 3,2 milijuna kuna Općina će za te radove izdvojiti 1,6 miljuna kuna.

"Uštedu od 400.000 kuna preusmjerili smo u otpremnine dvoje djelatnika, komunalnog redara i financijskog knjigovođe koji su otišli u mirovinu te za urbanističke planove Poslovne zone. Planirani prihodi ovom izmjenom proračuna su 8.457.000 kuna i prihodi su nam u padu kako porezni tako i od rudne rente s obrazloženjem kako padaju cijene sirove nafte"-istaknuo je načelnik Dražen Pavlović.

Donesena je i Odluka o objavi javnog poziva za isticanje kandidature za članove i zamjenike članova savjeta mladih Općine Velika Ludina kao i Odluka za radove na održavanju objekata i uređaja javne rasvjete na području Općine Velika Ludina prema Odluci o komunalnim djelatnostima na području Općine Velika Ludina.

Također je donesena Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za provođenje usluga deratizacije na području Općine Velika Ludina. Prihvaćeno je i Izvjesće o stanju provedbe Godišnjeg provedbenog plana unapređenja zaštite od požara za područje Općine Velika Ludina za 2014 . godinu te je donesen Godišnji Provedbeni plan unapređenja zaštite od požara za područje Općine Velika Ludina za 2015. godinu