Petak 19 Travanj 2024

U općini Velika Ludina otvoreni su radovi na proširenju i asfaltiranju ceste od Vidrenjaka prema Okolima koje u jednakom omjeru financiraju Općina Velika Ludina i Županija Sisačko moslavačka.

"Cijena ovog projekta je 3.218.000 kuna, a Općina je platila i geodetske radove dok su Županijske

ceste napravile projekt i ishodile građevinsku dozvolu. Mjesto Okoli vrlo je značajno za našu Općinu jer ovdje su plinska i naftonosna polja te jedino skladište plina u Hrvatskoj i radi toga se Općina Velika Ludina odlučila sufinancirati ovaj projekt kako bi što prije došlo do njegove realizacije. Nadamo se da će biti još ovakove suradnje i ovakovih projekata"-kazao je Dražen Pavlović načelnik Općine Velika Ludina.

Župan Sisačko moslavački Ivo Žinić najavio je kako će Županija i ubuduće podupirati projekte u kojima će lokalne samouprave sudjelovati u sufinanciranju.

"Ova cesta je bila preuska, a njome su prolazila teška vozila i njezinim proširenjem dobiti ćemo jednu kvalitetnu prometnicu u dužini 2.400 metara. Moram spomenuti da je vrlo teško održavati sve ceste u županiji s novcem kojim raspolažu Županijske ceste, proračun za ceste nam je smanjen za gotovo devet milijuna kuna i ovakav sustav održavanja cesta je neodrživ. Ministarstvo nema sluha za naše probleme, a već imamo veliki dio troškova gdje moramo platiti obeštećenja zbog nezgoda koje su se dogodile na tim cestama"-istaknuo je župan Ivo Žinić.