Utorak 16 Srpanj 2024

U Velikoj Ludini je održana glazbeno scenska predstava i izložba ratnih fotografija dragovoljaca HOS-a kao i promocija dvije knjige: ''58'' HOS u obrani Vukovara i Bogdanovaca od Damira Markuša i ''Ne plači, moj dobri anđele'' od Damira Plavšića. Riječ je o prvoj hrvatskoj edukativnoj i domoljubnoj predstavi pod nazivom

„Bitka za Vukovar – kako smo branili Grad i Hrvatsku“, i u tjednu u kojem se obilježava 25 godina od pada grada heroja – Vukovara svoje 80. izdanje imala je u Velikoj Ludini. „Bitka za Vukovar – kako smo branili Grad i Hrvatsku“, je glazbeno-scenska predstava koju su režirali sami hrvatski branitelji, i ona je na neki način vid borbe protiv omalovažavanja Domovinskog rata i hrvatskih branitelja koji stvarali slobodnu i neovisnu Hrvatsku. Damir Plavšić, suredatelj predstave „Bitka za Vukovar, istaknuo je kako je predstava kombinacija svjetlosnih, zvučnih i video efekata, prilagođena je posebno djeci i mladima. U ovu predstavu uključena su i folklorna društva, a u Velikoj Ludini to je bilo društvo KUD „Mijo Stuparić“. Predstavi su uz ostale goste i građane nazočili i Dražen Pavlović načelnik Općine Velika Ludina te Vjekoslav Kamenščak predsjednik Općinskog vijeća Velike Ludine.


iTransparentnost

Galerija fotografija

Poslovi na HZZ

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3