Utorak 16 Srpanj 2024

U zgradi Općine Velika Ludina održan je u ponedjeljak, 24. travnja 2017. godine radni sastanak kojem su nazočili župan Ivo Žinić sa suradnicima, načelnik Općine Velika Ludina Dražen Pavlović i predstavnici voćara ovog dijela Moslavine.

Župan je zahvalio načelniku Općine što je organizirao ovaj sastanak s Udrugom voćara i vinogradara Moslavine: „Oni su dosta aktivni, a nije ni čudo, jer Općina Velika Ludina je najveći proizvođač voća, jabuka i jagoda u našoj županiji, pa i u ovoj regiji. Ovaj smo sastanak planirali prije desetak dana, ali došli smo upravo u vrijeme kada je zadnjih dana bilo niskih temperatura i mrazeva i opet će, kao i prošle godine, biti velikih šteta i na voću i na lozi i ostalim poljoprivrednim kulturama. U takvoj smo atmosferi razgovarali i o mogućnosti proglašenja elementarne nepogode. Udruga je podnijela zahtjev za izlazak povjerenstva koje će utvrditi postoje li uvjeti za proglašenje elementarne nepogode, kao što smo učinili prošle godine.“

Sastanak je zapravo trebao imati samo jednu točku, pitanje za župana, na koje je on odgovorio potvrdno: „Svakako, prihvatio sam pokroviteljstvo vrlo vrijedne manifestacije, 13. manifestacije „Oj jabuko crveniko“ gdje želimo zajedno još proširiti manifestaciju, ali razgovarali smo i o mogućnostima udruživanja proizvođača, da se udruže u proizvođačku organizaciju voćara. Nedavno smo imali priliku vidjeti takvo udruživanje ratara u našoj županiji. Na taj bi način imali mogućnost i kvalitetnije promovirati voćarstvo i vinogradarstvo ovog kraja. Svakako želim istaknuti da zajedno s Općinom već dugi niz godina radimo na projektu navodnjavanja gotovo 500 hektara ovog područja. Ovaj je projekt u završnoj fazi i da će do kraja godine biti potpisani određeni ugovori i da ćemo osigurati za tu svrhu sredstva iz fondova EU,“ rekao je župan Ivo Žinić


iTransparentnost

Galerija fotografija

Poslovi na HZZ

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3