Prošlog je tjedna Općinu Velika Ludina posjetio Željko Lenart, zastupnik u Hrvatskom saboru. Tijekom posjete načelnik te Općine ukratko mu je obrazložio problematiku s kojom se svakodnevno susreće. „Iskoristio sam priliku posjete saborskog zastupnika s moslavačkog područja kako bih ga upoznao s onim bitnijim problemima s kojima se kao načelnik ove Općine susrećem već godinama. Proračun Općine Velika Ludina svake godine je sve manji. Kao specifičan problem naveo bih nezadovoljstvo prihodima od skladišta plina koje se nalazi u Okolima, kao i visinu naplate rudne rente, a isto tako i raspodjele onog dijela koji se naplaćuje. Napominjem da smo mi, načelnici i gradonačelnici susjednih općina i gradova, koji na svom području imaju nalazišta, pokrenuli zajedničku inicijativu da se segment naplate promijeni u koristi jedinica lokalnih samouprava, a od saborskog zastupnika Lenarta očekujemo podršku i pomoć kako bi poboljšali uvjete života naših građana“ – istaknuo je Pavlović. Željko Lenart pokazao je svoje razumijevanje prema tekućoj problematici te je naglasio kako u Hrvatskom saboru želi zastupati hrvatski narod. „Treba prevazići stranačke razlike i politiku te se suočiti s problemima s kojima se susreće Općina Velika Ludina i Moslavina u cjelini te zajedničkim snagama pomoći ljudima“ – objasnio je Lenart.

Vrijeme

Zagreb °C
Osijek °C
Split °C
  26.09.2017 Ferienhaus Ostsee

Galerija fotografija

Poslovi na HZZ

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3