Četvrtak 18 Travanj 2024

Ovako će izgledati novi dograđeni Dječji vrtić. Prije godinu dana pokazali smo ovu 3d simulaciju projekta novog Dječjeg vrtića kada smo aplicirali na mjere 7.4 ruralnog razvoja - sredstva iz fondova europske unije. Ovih dana sa zadovoljstvom možemo reći da je projekt prihvaćen i odobren te ćemo ove godine početi sa gradnjom a završiti sljedeće 2019. godine!

Ova adaptacija, dogradnja i opremanje vrijedno je 4.980.000,00 kn od čega ćemo bespovratno dobiti 4.880.000,00 kn. Da nije bilo lako govori i podatak da je od 464 projekta prihvaćeno samo 102 projekta. Velika Ludina je na 66. mjestu te rang liste! Općina Velika Ludina za sada ima izvanrednu prolaznost i to 100 % na projektima prijavljenim na financiranje iz EU fondova. Krajem prošle godine obnovljena je Pintarićeva ulica u Vidrenjaku i društveni dom Kompator sa većinskim bespovratnim financiranjem EU sredstava. Pravi projekti tek dolaze! U travnju kreće gradnja reciklažnog dvorišta, u svibnju Cvjetna ulica, a tijekom ljeta i Dječji vrtić. Dječji vrtić bit će najveća pojedinačna investicija Općine Velika Ludina u njenoj 25-toj godišnjoj povijesti! Ovime će biti obnovljena sva općinska imovina nakon obnove svih društvenih i vatrogasnih domova, uređenja Knjižnice i čitaonice, izgradnje nove zgrade u centru sa suvremenom i učinkovitom općinskom upravom! Očekujemo i dalje dobre vijesti jer neumorno prijavljujemo projekte u čemu su službenici općine postali vrlo stručni uz pomoć Županijske razvojne agencije Simora Sisak.

18.04.2024 Ferienhaus Ostsee