Utorak 22 Siječanj 2019

Općinsko vijeće Velike Ludine usvojilo je, sukladno najnovijim zakonskim odredbama, Odluku o načinu pružanja javne usluge prikupljanja miješanog komunalnog otada i biorazgradivog komunalnog otpada.Općina Velika Ludina ispoštivala je zakonsku obvezu, te je do 1. veljače njeno Vijeće usvojilo Odluku o načinu pružanja javne usluge prikupljanja miješanog komunalnog otada i biorazgradivog komunalnog otpada. Cilj te Odluke je uspostava javnog, kvalitetnog, postojanog i ekonomski učinkovitog sustava sakupljanja otpada u Općini, a prema načelima održivog razvoja, zaštite okoliša, gospodarenja otpadom i zaštite javnog interesa. Kako je istaknuo načenik Općine Dražen Pavlović ta se Odluka nastojala donijeti na najbolji mogući način u ovom trenutku i to da ona s jedne strane zadovoljava Zakon o gospodarenju otpadom i Uredbe koje su iz tog Zakona proistekle, a isto tako da ona bude i provediva te da se može vrlo brzo implementirati i provoditi. Načelnik Pavlović istaknuo je kako su tom Odlukom definirane sve pojedinosti koje se tiču prikupljanja tog otpada na području Općine, ali i gdje će se on zbrinjavati.Pavlović je istaknuo i da svi gradovi i općine ubrzano donose tu odluku jer ako je ne donesu onda će imati određene sankcije. Načelnik Pavlović na kraju je poručio kako će se po donošenju te Odluke, te po njenom stupanja na snagu morati početi i s provođenjem svega što je tom odlukom definirano. Dodao je kako se nada da će se jedna takva odluka pokazati dobrom, te da će ona doprinijeti da se ima kvalitetno riješeno razvrstavanje, odvoz i zbrinjavanje otpada. Boljem cijelom sustavu za zbrinjavanje otpada zasigurno će doprinijeti i reciklažno dvorište na području Velike Ludine, a čija bi izgradnja trebala početi na proljeće ove godine.


S domaćih portala

Vrijeme

Zagreb °C
Osijek °C
Split °C
  22.01.2019 Ferienhaus Ostsee

Galerija fotografija

Poslovi na HZZ

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3